kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii interesuje coraz więcej osób. Polacy, którzy kupują nieruchomości w Hiszpanii najczęściej korzystają z tego typu finansowania transakcji. W tym artykule opisujemy kwestie związane z kredytem hipotecznym oraz z samym procesem zakupu.

Kredyt hipoteczny pozwoli Ci sfinansować 50% do nawet 110% kwoty zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Wszystko zależy od wyceny banku. Jeżeli kupujesz nieruchomości w Hiszpanii z przejęć bankowych możesz liczyć nawet na kredyt hipoteczny w wysokości 110% ceny zakupu nieruchomości. Jest tak dlatego, że nieruchomości bankowe w Hiszpanii można kupić za wyjątkowo niską cenę (nawet 40% wartości). Ostatecznie szczegóły poznasz, gdy już wybierzesz konkretną nieruchomość.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii możesz z zasady uzyskać na dwa podstawowe sposoby – w Polsce oraz w Hiszpanii.

W Polsce możesz uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii, ale w większości przypadków zabezpieczeniem kredytu musi być nieruchomość zlokalizowana w Polsce. Może to być Twoje mieszkanie, z którego chcesz się wyprowadzić i zamieszkać w Hiszpanii. Może to być także działka albo inne nieruchomości. Szczegóły poznasz rozmawiając z bankiem, z którego oferty chcesz skorzystać. Poniżej przedstawiamy aktualne porównanie ofert kredytów hipotecznych oferowanych na polskim rynku. Możesz z niego skorzystać, aby przeanalizować i wybrać odpowiednią ofertę.

w polskim banku kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii uzyskasz, gdy hipoteka będzie ustanowiona na nieruchomość usytuowaną w Polsce

Innym sposobem finansowania jest kredyt hipoteczny w hiszpańskim banku pod zastaw nieruchomości w Hiszpanii. W tym przypadku kupując nieruchomość obciążasz ją hipoteką i na tej podstawie finansujesz zakup za pieniądze pozyskane w hiszpańskim banku. Kredytu hipotecznego na zakup hiszpańskiej nieruchomości raczej nie uzyskasz w polskim banku, jeżeli hipotekę chcesz ustalić na tej właśnie nieruchomości.

w banku hiszpańskim możesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii, gdy hipoteka będzie ustanowiona na hiszpańską nieruchomość

Gdzie zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii?

Kiedy już zdecydujesz się na jedną z opcji – polski lub hiszpański bank – rozejrzyj się za najlepszą ofertą kredytu hipotecznego. Pomożemy Ci w wyborze najlepszej oferty hiszpańskiego banku. Na bieżąco śledzimy oferty banków, dysponujemy prawnikami oraz specjalistami, dzięki którym nasi klienci korzystają z najatrakcyjniejszych warunków finansowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Jeżeli interesują Cię oferty polskich banków, poniżej znajduje się porównywarka kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Ile wynosi oprocentowanie kredytów hipotecznych w Hiszpanii?

Oprocentowanie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości w Hiszpanii różni się w zależności od oferty konkretnego banku oraz czasu, w którym zaciągasz kredyt. W ostatnim czasie w hiszpańskich bankach obserwowaliśmy oprocentowanie kredytów hipotecznych na poziomie wahającym się od 2,5% do 5% w skali roku.

Maksymalny wiek kredytobiorcy

Hiszpańskie banki stosują w tej kwestii podobne warunki do tych, które spotkasz w Polsce. Maksymalny wiek kredytobiorcy kupującego nieruchomość w Hiszpanii to 75 lat w momencie spłaty ostatniej raty kredytu hipotecznego. Jeżeli masz 50 lat i zaciągasz kredyt na 25 lat, to będziesz mieć 75 lat, kiedy spłacisz ostatnią ratę – to jest akceptowane przez banki w Hiszpanii. Wierzymy jednak, że spłacisz swoją nieruchomość szybciej. Chętnie podpowiemy, jak skutecznie wynajmować apartament w Hiszpanii.

Okres kredytowania zakupu hiszpańskiej nieruchomości

Kredyt hipoteczny na zakup hiszpańskiej nieruchomości możesz rozłożyć na 5-25, a czasem i więcej lat. Musisz pamiętać o tym, aby nie przekroczyć 75 lat w czasie spłaty ostatniej raty. Jeżeli obecnie masz 35 lat, to możesz starać się o kredyt hipoteczny, którego spłata rozłożona będzie na przykładowo 30 lat.

Jakie dokumenty potrzebujesz, aby uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii

Jeżeli pracujesz lub prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce albo w UE, potrzebne Ci będą:

  1. dowód osobisty oraz jego kopia
  2. paszport oraz jego kopia
  3. zaświadczenie o dochodach za ostatnie 3, a czasem 6-12 miesięcy
  4. w przypadku działalności gospodarczej oświadczenie podatkowe PIT
  5. numer N.I.E. (numer identyfikacyjny nadawany obywatelom innych krajów chcącym kupić nieruchomość w Hiszpanii)
  6. Stan konta z ostatnich 2 lat (nie dotyczy obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii)
  7. Zaświadczenie o aktywach i pasywach w ciągu ostatnich 2 lat –  za wyjątkiem obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
  8. Wyciąg z BIK – Raport o indywidualnej zdolności kredytowej lub raport Experian (opcjonalnie)
  9. Referencyjny list bankowy –  za wyjątkiem obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii

 

Jeżeli pracujesz lub prowadzisz firmę w UK lub Irlandii potrzebne Ci będą:

 1. dowód osobisty oraz jego kopia
 2. paszport oraz jego kopia
 3. zaświadczenie o dochodach za ostatnie 3 (payslips)
 4. P60 lub Tax Return
 5. numer N.I.E. (numer identyfikacyjny nadawany osobom chcącym kupić hiszpańską nieruchomość, a będących obywatelami innych krajów)
 6. Wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy (bank statements)
 7. Zaświadczenie o aktywach i pasywach w ciągu ostatnich 2 lat –  za wyjątkiem obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
 8. credit report z Experian lub Equifax z Wielkiej Brytanii lub ICB dla pracujących w Irlandii (opcjonalnie)
 9. Referencyjny list bankowy –  za wyjątkiem obywateli Wielkiej Brytanii i Hiszpanii

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Polaków mieszkających i pracujących w krajach skandynawskich takich jak Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia oraz w Niemczech, Belgii, Holandii.

Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii
5 (100%) 6 votes

Podziel się ze znajomymi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone