Nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii

W ostatnim czasie coraz więcej Polaków decyduje się na kupno nieruchomości w Hiszpanii. Ceny nieruchomości w tym kraju są stosunkowo niskie, koszty utrzymania również. Nieruchomości w Hiszpanii nad morzem w miejscowości turystycznej to również dobra inwestycja na przyszłość, gdyż zawsze znajdą się chętni na wynajem. Podpowiadamy, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii i na co przy tym uważać.

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii – co Ci jest potrzebne?

Od 2004 roku, kiedy Polska należy do Unii Europejskiej, Polacy bez przeszkód mogą kupować nieruchomości w Hiszpanii. Potrzebny do tego będzie jedynie Numer Identyfikacji Obcokrajowca (N.I.E). Możemy go wyrobić na policji i otrzymamy go w przeciągu dwóch czterech dni roboczych. Przy dokonywaniu transakcji przyda nam się również konto w banku hiszpańskim, aby dokonać płatności u notariusza w formie czeku, przyda się również później, przy dokonywaniu różnego rodzaju opłat.

Sporządzenie umowy

Umowę notarialną sporządza się u notariusza w języku hiszpańskim, możemy postarać się dla naszej wygody o tłumaczenie przysięgłe. W Hiszpanii, tak samo jak w Polsce, funkcjonują księgi wieczyste, więc będziemy musieli opłacić również stosowny wpis. Olbrzymie znaczenie w Hiszpanii ma wspólnota mieszkaniowa. To ona reguluje zasady dotyczące użytkowania kosztów wspólnych budynku lub nieruchomości i koszty z tym związane.

Na co uważać, kupując nieruchomość w Hiszpanii?

Zanim zdecydujemy się na kupno nieruchomości w Hiszpanii, na leży dokładnie zapoznać się z tym, co zawierają jej księgi wieczyste. Bardzo ważne jest, by sprawdzić, czy nieruchomość nie została nielegalnie zbudowana lub rozbudowana, czy nie jest zadłużona lub obciążona hipoteką. Sprawdźmy również status wspólnoty majątkowej. Jeśli to zrobimy, bez obaw będziemy mogli się cieszyć, kupując domy lub apartamenty w Hiszpanii.

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii
Oceń ten wpis

Podziel się ze znajomymi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz