Nieruchomości w Hiszpanii na wynajem

Ceny nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpania jest krajem, w którym kupno nieruchomości może być bardzo atrakcyjne. Polacy coraz częściej kupują domy i apartamenty w Hiszpanii, uważając, że przyjemnie jest mieć dom w ciepłym kraju, w miejscowości turystycznej nad morzem, gdzie można będzie spędzać wakacje. Jednak zakup nieruchomości w tym kraju może być również dobrą inwestycją. Jak kształtują się ceny nieruchomości w Hiszpanii i czy opłaca się je kupować?

Przyjazne ceny nieruchomości w Hiszpanii i niskie koszty użytkowania

Obecnie ceny nieruchomości w Hiszpanii są stosunkowo niskie. Duży wpływ miał na to kryzys gospodarczy. Obecnie ceny nieruchomości mogą wynosić zaledwie połowę tego, co w 2008 roku. To najlepszy okres, by kupować nieruchomości w Hiszpanii. Czasy, gdy ceny nieruchomości będą rosły, jak kiedyś, o 20% rocznie, zapewne przez długi czas jeszcze nie wrócą, ale też nie możemy spodziewać się, że niskie ceny będą utrzymywać się w nieskończoność.
Dodatkowym sprzyjającym aspektem jest fakt, że koszty użytkowania nieruchomości są znacząco niższe niż w Polsce, na co wpływ mają przede wszystkim niskie czynsze.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jako inwestycja

Co prawda, 90% Polaków kupuje nieruchomości w Hiszpanii przede wszystkim na własny użytek, jednak warto rozważyć taki wydatek również w kontekście inwestycji. Kupując na przykład nieruchomości w Hiszpanii nad morzem, możemy oczywiście jeździć tam regularnie na wakacje, ale i wynajmować je w sezonie turystom. W miejscowościach turystycznych zawsze znajdą się na to chętni, co oznacza dla nas solidny zastrzyk gotówki. Ponadto, po latach użytkowania, możemy sprzedać dom czy apartament z zyskiem w momencie, gdy ceny nieruchomości wzrosną. Z tego też powodu warto traktować taki zakup jako długookresową inwestycję, nawet jeśli kupujemy nieruchomość przede wszystkim na własny użytek.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii
5 (100%) 2 votes

Podziel się ze znajomymi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz